ЕАГИ-де Қазақстан халқы Ассамблеясы апталығының күндері өтуде

2022 жылғы 27 қазанда Еуразия гуманитарлық институтында Қазақстан Республикасы күніне арналған «Менің Отаным – өркендеген Қазақстан» ҚХА апталығы аясында іс-шара өтті. Іс-шараның мақсаты – студент жастарды бейбітшілік, бірлік, толеранттылық, Қазақстан халқы Ассамблеясы құрылған алғашқы күннен бастап құрылған мемлекеттік рәміздерге ұқыпты қарау сияқты негізгі қағидаттар төңірегінде шоғырландыру болып табылды.

Іс-шара Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметіне арналған көрмеден басталды, тақырыптық роликтер көрсетілді. Кездесудің барлық қатысушыларын ЕАГИ тәрбие жұмысы жөніндегі проректоры, п.ғ.к., профессор Я.Н. Оспанова қарсы алды. Ол өзінің кіріспе сөзінде бейбітшілік, бірлік және толеранттылықтың секілді барлық уақыттағы мызғымас құндылықтардың ерекше маңыздылығын атап өтті.

Этносаралық қатынастар мәселелері жөніндегі бөлім басшысы И.Д. Наргужинов Бүкілқазақстандық бірліктің, Қазақстан халқы Ассамблеясының бірегей моделі туралы ақпаратпен бөлісті, сондай-ақ этносаралық келісімді, қоғамдағы толеранттылықты және халық бірлігін одан әрі нығайту үшін қолайлы жағдайлар жасауға ықпал ететін ҚХА қызметі туралы айтып берді.

Одан кейін Астана қаласы Аналар кеңесінің төрағасы, ҚХА Қоғамдық медиаторы, «Altyn Bala», «Ana Time» және басқа да әлеуметтік жобалардың негізін қалаушы А.М. Танирбергенова және «Қазақстан халқы Ассамблеясының өршіл және белсенді жастары» Астана қаласындағы «Ассамблея жастары» Республикалық қоғамдық бірлестігі өкілдігінің төрағасы Ю.Н. Лагуткина сөз сөйледі.

Әрі қарай, еркін микрофон ұйымдастырылды, әркім оны қызықтыратын сұрақтар қоя алды. Студенттер егжей-тегжейлі және жан-жақты жауаптар алып, белсенділік пен қызығушылық танытты.

Іс-шара Астана қаласы Қазақстан халқы Ассамблеясының шығармашылық ұжымдарының концерттік бағдарламасымен аяқталды.