Ақиқат аспаны аясында

Еуразия гуманитарлық институтында 2015-2025 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру шеңберінде, сонымен бірге Мемлекет басшысының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласының идеясын нығайту үшін академиялық топтарда қоюшы-режиссер Қайрат Қуанышбаевтың «Ақиқат аспаны аясында» деректі фильмінің көрсетілімі болды.

Көрсетілімге ЕАГИ-дің студенттері мен қызметкерлері қатысты. Фильмді Ш. Айманов атындағы «Казахфильм» АҚ дайындады. Фильмнің идеясы – қоғамдық сананы жаңғырту және сыбайлас жемқорлықты жаппай қабылдамау. Азаматтардың бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күшті иммунитет болмаса, қалаулы нәтижеге жету мүмкін болмайды. Әрбір қазақстандық, әрбір отбасы, сыбайлас жемқорлықпен күрес – бүкіл қоғамның, әрбір азаматтың ісі екендігін түсінуі қажет. Сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға арналған іс-шараларды табысты қолдану халықтың қолдау көрсетуіне байланысты болады.

Осы фильм көрсетілімінің басты нәтижесі, сыбайлас жемқорлыққа студенттердің жаппай төзбестік қарым-қатынасының көрінісі, тұрақты азаматтық ұстанымның қалыптасуы болып табылады.

Без наличия у граждан антикоррупционной культуры, стойкого иммунитета к коррупции, ее публичного порицания невозможно достижение желаемого результата и каждый казахстанец, каждая семья должна понимать, что борьба с коррупцией – дело всего общества, каждого гражданина. Именно от поддержки населения зависит успешное применение предупреждающих антикоррупционных мер.

Главным результатом показа данного фильма стало выражение всеобщего нетерпимого отношения студентов к коррупции, формирование твердой гражданской позицией, где нормой поведения являются честность и неподкупность.