АҚШ ПРОФЕССОРЫ МҰРАТ ЧОШАНОВПЕН КЕЗДЕСУ

2024 жылдың 23 мамырында А.Қ. Құсайынов атындағы Еуразия гуманитарлық институтында профессорлар-оқытушылар құрамы мен әкімшіліктің ғалым, педагогика ғылымдарының докторы, профессор Мұрат Чошановпен кездесуі өтті. АҚШ-тың Эль Пасодағы Техас университетінің өкілі, профессор Чошанов педагогикалық инженерия және оқыту әдіснамасы саласындағы бай тәжірибесімен бөлісті.

Кездесу аясында білім беру технологиялары мен дидактикалық инженерия саласындағы өзекті мәселелер талқыланды. Профессор Чошанов когнитивті тәсілдерді оқу үдерісіне біріктірудің маңыздылығын атап өтті, бұл студенттерде сыни ойлау мен тұжырымдамаларды түсінуді дамытуды ынталандырады.

Ғалымның оқытушылардың пәндік білімінің оқыту сапасы мен білім алушылардың үлгеріміне әсерін көрсететін соңғы зерттеулерінің нәтижелері ұсынылды. Келешегі зор педагогикалық технологияларды талқылау кездесуге қатысушылар арасында үлкен қызығушылық тудырды және институтта білім беру инновацияларын одан әрі дамыту қажеттігін растады.

Кездесу ашық диалог жағдайында өтті, тараптар бірлескен жобалар мен зерттеулер аясында ынтымақтастықты жалғастыруға үміт білдірді.