«Қаржы нарықтары: қалыптасу тарихы және қазіргі заманғы даму» тақырыбына қонақ дәрісі

2022 жылдың 9 наурызында экономикалық және математикалық пәндер кафедрасында «Қаржы» білім беру бағдарламасының студенттері үшін «Қаржы нарықтары: қалыптасу тарихы және заманауи даму» тақырыбында қонақ дәрісі ұйымдастырылды. Дәрісті ҚР Премьер-Министрі Кеңсесінің Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және протокол бөлімінің бас кеңесшісі Әділбеков Әнуар Қайратұлы өткізді. Дәріс тыңдаушылар тарапынан үлкен қызығушылық тудырды. Қорытындылай келе, дәріскер қаржы нарықтарының дамуы және тиімді жұмыс істейтін қаржы-несие институттарының болуы соңғы онжылдықтарда жалпы экономиканың табысты жұмыс істеуі үшін басты алғышарт болғанын атап өтті. Бұл қаржы нарықтары қаржылық делдалдықты дамыту үшін жағдайларды анықтайтын және осылайша бизнестің қаржылық қаражатқа деген қажеттіліктерін қанағаттандыратын және инвестициялық процестерді жеделдетуге ықпал етеді.