«Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында» тақырыбындағы ашық сабақ

2021 жылдың 17 наурызында «Қазақстанның қазіргі заманғы тарихы» міндетті пәні аясында т.ғ.к., педагогика кафедрасының доценті М.М. Джанпеисова ЮР-20-01 оқу тобында «Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында» атты ашық семинар сабағын өткізді.

Семинарда студенттер тобы (Д. Самуратов, Ғ. Сәлімжуаров, Р. Қуанышев, Б. Әлімхан) жаңа білім мен фактілерді қолдана отырып, біздің жерлестеріміздің соғыстың басты шайқастарына қатысуы туралы сұрақтың мазмұнды тұсаукесерін дайындады. Түркістан легионының тарихы да қозғалды, М.Шоқайдың тағдыры, Қазақстандықтардың қарсылық қозғалысына қатысуы көрсетілді.

Сондай-ақ студенттер Ұлы Отан соғысының әртүрлі учаскелерінде және тылда өз туыстарының қатысқаны туралы эссе-естеліктерін ұсынды. Студент қыздар В. Манель мен А. Курмашеваның Ш. Аймановтың «Әкелер жері» («Атамекен», 1966) фильміне қосымша тарихи дереккөз ретіндегі үндеуі қызықты болды. Фильмде режиссер Ұлы Отан соғысы тақырыбының түпнұсқа түсіндірмесін адамның «Отан» ұғымын рухани түсіну призмасы арқылы ұсынды.