Қазақстан Республикасы күнін мерекелеуге арналған кураторлық сағат

жылғы 17 қазанда ЮР-22-01 оқу тобында Республика күнін мерекелеуге арналған кураторлық сағат өткізілді. Топ кураторы з.ғ.к., заң пәндері кафедрасының доценті Ж.Н. Әлмұхамбетов студенттерге Республика
күнінің тарихы мен маңызы туралы айтып берді. Қазақ КСР-нің Мемлекеттік Егемендігі туралы декларацияның рөлі ерекше атап өтілді, оның қабылдануы 1990 жылғы 25 қазанда Қазақстан  Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігінің алғышарты болды. ҚазКСР Мемлекеттік Егемендігі туралы
Декларация Қазақстанды егемен мемлекет, оның аумағын – бөлінбейтін және қол сұғылмайтын, Республика азаматтығы, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының теңдігі, республикадағы саяси, экономикалық, әлеуметтік және ұлттық-мәдени құрылысқа байланысты барлық мәселелерді өз бетінше шешу құқығы деп жариялады. Декларация алғаш рет биліктің республиканың жер мен оның жер қойнауына, суларына, әуе кеңістігіне, өсімдіктер мен жануарлар әлеміне, басқа да табиғи ресурстарға, халықтың мәдени және тарихи құндылықтарына, бүкіл экономикалық, ғылыми-техникалық әлеуетіне заңнамалық, атқарушы және сот, айрықша меншігіне бөлінуін бекітті, меншік нысандарының алуан түрлілігі мен теңдігін жариялады.