Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған «Жастар арасында салауатты өмір салты дағдыларын қалыптастыру: болмысы мен болашағы» дебат турнирі

2021 жылдың 7 қазанында Еуразия гуманитарлық институтында жастар ісі жөніндегі комитет, «Verum» пікірсайыс клубы, студенттер Парламенті, «Саналы Ұрпақ» студенттік сыбайлас жемқорлыққа қарсы клубы, «Zhas Qanat» әлеуметтік клубы Нұр-Сұлтан қаласы полиция департаментінің есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл басқармасымен және «Есірткісіз болашақ» КҚ-мен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған «Жастардың салауатты өмір салты дағдыларын қалыптастыру: болмысы мен болашағы» атты пікірсайыс турнирін өткізді. Пікірталас өткізудің мақсаты жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау, сыни ойлау мен шешендік шеберлік дағдыларын қалыптастыру болды. Пікірталас өткізудің мақсаты жастар арасында салауатты өмір салтын насихаттау, сыни ойлау мен шешендік шеберлік дағдыларын қалыптастыру болды.

Қазақ лигасындағы дебат турнирінің жеңімпаздары болып келесі қатысушылар танылды:

I орын – ҚТ-21-01 тобының «Ақиқат» командасы – Русланқызы Фарида және Абильдина Ақерке;
II орын – ПМНОК-18-01 тобының «Феникс» командасы – Тынысбек Мәдина және Ахмет Дана;
III орын – ҚТ-21-01 тобының «Two G» командасы – Нурахметова Гаухар және Асқарқызы Гаухар.

Орыс лигасында орындар келесідей бөлінді:

I орын – ЮР-20-01 тобының «Барыс» командасы – Салимжуаров Гани және Балтабекова Диана;
II орын – ИЯ-21-01 тобының «Ника» командасы – Нусупова Карина және Харченко Юлия;
III орын – «Фемида» командасы – Малютина Марина (Ф-19-01 тобы) және Камматова Аружан (ЮК-19-01 тобы).

Қатысушылар сондай-ақ әр түрлі номинация бойынша атап өтілді: «Үздік төреші» – Карим Ислам (ПДК-18-01 тобы) және Шуханов Рустем (ЮР-18-01 тобы); «Үздік спикер» – Абильдина Ақерке (ҚТ-21-01 тобы) және Салимжуаров Гани (ЮР-20-01 тобы); «Сыни ойлау» – Омирбай Айзат (ҚТ-21-01 тобы) және Арманұлы Ескендір (ПМНО-18-01 тобы).

Қорытындылау рәсімінде тәрбие жұмысы жөніндегі проректор, п.ғ.к., профессор Оспанова Ярослава Николаевна дебат турнирінің серіктестеріне және барлық қатысушыларға алғысын білдіріп, дебат турнирінің тақырыбы сөзсіз өзекті екенін атап өтті, өйткені жас ұрпақтың денсаулығы кез-келген қоғамда, кез-келген әлеуметтік-экономикалық және саяси жағдайларда бірінші кезектегі маңызды мәселе болып табылады, өйткені ол елдің болашағын, ұлттың генофондын, қоғамның ғылыми және экономикалық әлеуетін басқа демографиялық көрсеткіштермен қатар анықтайды. ЖІК

төрайымы Шакенова Айнұр турнир қатысушылары мен қонақтарына сөз сөйлеп, ЕАГИ студенттік өзін-өзі басқарудың негізгі бағыттарының бірі салауатты өмір салтын насихаттау және зиянды әдеттердің алдын алу бойынша жұмыс болып табылатынын айтты. Бұл дебат турнирі ЕАГИ студент жастары арасында салауатты өмір салтының мақсатты саясатының дәлелі болып табылады.

Пікірсайыс жеңімпаздарына грамоталар мен бағалы сыйлықтар табыс етілді, ал турнирдің барлық қатысушылары алғыс хаттармен марапатталды!