ЕАГИ ғылым және жоғары білім форумына қатысты

2022 жылғы 18 тамыз бен 25 тамыз аралығында Еуразия гуманитарлық институтының басшылығы, академиялық мәселелер жөніндегі департамент директоры, декан, деканның орынбасары, кафедра меңгерушілері, білім беру бағдарламаларын әзірлеушілер, оқытушылар, жас ғалымдар мен студенттер кеңесінің өкілдері Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі ұйымдастырған «Адами капитал – Жаңа Қазақстан дамуының негізгі ресурсы» ғылым және жоғары білім – 2022 форумының жұмысына белсенді қатысты.

24 тамызда институт ректоры А.Ж. Исмаилов ғылым және жоғары білім саласындағы келешегі бар бағыттар қарастырылған ҒЖБМ Ғылым және жоғары білім форумы шеңберіндегі «Қазақстанның ғылымы және жоғары білімі: қайта құру нүктелері» форсайт-сессиясына қатысты.

18, 19 және 24 тамызда академиялық мәселелер жөніндегі департамент директоры, декан, білім беру бағдарламаларының басшылары мен әзірлеушілері Назарбаев Университеті базасында «Қазақстан Республикасында педагогикалық білім берудің 30 білім беру бағдарламасын әзірлеу» жобасының таныстырылымында Ғылым және жоғары білім форумы шеңберінде онлайн және офлайн форматтарына қатысты. ЕАГИ өкілдері пленарлық, секциялық және панельдік отырыстарға қатысты. Педагогикалық бағыттағы білім беру бағдарламаларының секциялық отырыстарында білім беру бағдарламаларының жобалары сындарлы алмасылды және талқыланды.

Институттың ғылым бөлімшелерінің өкілдері, оқытушылар Қазақстандағы ғылымның дамуының жаңа жағдайындағы ғылыми зерттеулерге практикалық тәсілдер талқыланған «Ғылымиметрикалық деректер негізінде стратегиялық шешімдер қабылдау», «Технологияларды коммерцияландырудың практикалық мәселелері» семинарларының жұмысына қатысты.

24, 25 тамызда институттың академиялық бөлімшелерінің басшылары, оқытушылар Форум аясында Astana IT University базасында «Оқытудың кредиттік технологиясының жаңа жағдайындағы бағалау жүйесі» семинарының жұмысына офлайн және онлайн форматтарда қатысты. Интегралдық GPA жүйесінде білім алушылардың әлеуметтік құзыреттері мен академиялық жетістіктерін бағалау тәсілдерін талқылау ерекше қызығушылық тудырды.

25 тамызда институттың жас ғалымдар кеңесінің өкілдері жас ғалымдардың ғылымдағы рөлі және жас ғалымдардың ғылыми жобаларының келешектері туралы мәселелер талқыланған ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбектің «Ғылымдағы жастар» жас ғалымдар кеңесінің өкілдерімен кездесуіне қатысты.

ЕАГИ ғалым-тарихшылары академиялық басылым бойынша бағдарламалық сессияда «Ежелгі дәуірден бүгінгі күнге дейінгі Қазақстан тарихы» атты 7 томдық бөлімде Қазақстанның тарихы мен мәдениетін жазудың жаңа тәсілдерін талқылауға қатысты.

Форумы аясындағы пленарлық, панельдік және секциялық отырыстарда, семинарларда Қазақстан Республикасында ғылым мен жоғары білімнің дамуы туралы пайдалы және нәтижелі талқылау өтті.