Экстремизмнің алдын алу, жастар арасында толеранттылықты дамыту: мәселелер және оны шешу

2021 жылдың 12 мамырында педагогика кафедрасының психология ғылымдарының докторы, профессор басшылығымен, 6В01102 – Педагогика және психология білім беру бағдарламасы студенттерінің қатысуымен Zoom платформасында «Экстремизмнің алдын алу, жастар ортасында толеранттылықты дамыту: мәселе және оны шешу» тақырыбында «Пікірталас алаңы» іс-шарасы өтті.

Іс-шараның мақсаты: діни-саяси экстремистердің, лаңкестердің өзіндік мінез-құлқының психологиялық детерминанттарын ашу.

Бұл іс-шара интерактивті форматта өткізілді. Оқытудың белсенді әдістері қолданылды: викторина, презентациялар, бейнеролик, «ми шабуылы» әдісі, шағын топтардағы жұмыс. Студенттерде үлестірме материалдар болды. Келесі мәселелер қаралды:

1. Діни-саяси экстремизмнің, лаңкестіктің психологиялық табиғаты (пс.ғ.д., профессор Т.А. Абдрашитованың презентация).
2. Экстремизмнің алдын алу, жастар арасында толеранттылықты дамыту (ПП-19-01тобының студентері).
3. Этноцентризм және экстремизм мәселелері, оларды шешу жолдары (ПП-19-01 тобының студенттері).