Оқытуда тәжірибеге бағдарланған тәсілдерді іске асыру

2023 жылғы 30 қарашада А. Қ. Құсайынов атындағы Еуразия гуманитарлық институтының заң пәндері кафедрасының доценті. Ю. Н. Дрокин және аға оқытушы В.В. Салиенко Астана қаласы полиция департаменті басшылығының көмегімен «Құқықтану» білім беру бағдарламасының 4-курс студенттері үшін тергеу-криминалистикалық оқу траекториясы Астана қаласы ПД кинологиялық қызмет орталығының базасында практикалық сабақ өткізді. Орталық Комитеттің тәжірибелі кинолог-мамандары білім алушыларды осы бөлімше қызметінің құқықтық және практикалық негіздерімен, ішкі істер органдарының құқық қолдану практикасының әртүрлі міндеттерін шешуде қызметтік иттерді оқыту және қолдану ережелерімен таныстырды. Студенттер қызметтік ит – биодетекторларды қолдана отырып, одорологиялық сараптама жүргізудің әдістемелік және ғылыми негіздерімен, оларды тергеу іс-әрекеттерін, сондай-ақ сараптамалық және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуде қолданумен танысуға мүмкіндік алды. Сабақ студенттер, сондай-ақ практикалық қызметкерлер тарапынан белсенді қызығушылық тудырды және білім алушылардың кәсіби құзыреттіліктерін нығайтуға, олардың тиісті практикалық міндеттерді өз бетінше шешуге дайындығына ықпал етті.