Педагогикалық білім берудің жаңа моделін зерделеу бойынша семинар

15-19 қаңтар аралығында А.Қ. Құсайынов атындағы Еуразия гуманитарлық институты «Қазақ тілі мен әдебиеті», «Педагогика және психология», «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі», «Шетел тілі: екі шетел тілі», «Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу», «Тарих» білім беру бағдарламаларының оқытушылары 30 жаңа педагогикалық білім беру бағдарламаларын масштабтау шеңберінде Назарбаев Университеті базасында офлайн семинарға қатысты.

Семинардың модераторлары Финляндия университеттерінің өкілдері, сондай-ақ Финляндия жобасы аясында дайындықтан өткен қазақстандық жоғары оқу орындарының жаттықтырушылары болды. Сонымен, Jamk University of Applied Sciences компаниясының әріптесі Tuuluia Kiilavuori STEAM, CLIL-ді педагогикалық білім берудің жаңа моделінде кеңейтілген қолданумен таныстырды. Назарбаев университетінің профессоры Дуйшон Шаматов тыңдаушыларға оқу пәні бойынша силлабусты қалыптастырудың өзекті қағидаттары бойынша кеңес берді.

Семинар сессиялары құзыреттілік тәсіл, белсенді оқыту әдістері (кері дәріс, kahoot арқылы рефлексия және т.б.), білім беруді цифрландыру және мұғалімдердің цифрлық құзыреттілігін дамыту, білім берудегі инклюзивтілік тақырыптары бойынша интерактивті түрде өтті. Фокус-топтарда сарапшы-жаттықтырушылар ұсынған тапсырмалар бойынша презентациялар мен плакаттар ұсына отырып, педагогикалық білім берудің жаңа моделін енгізу талқыланды.

ЕАГИ оқытушылары офлайн семинар барысында педагогикалық білім беру саласында жаңа тәсілдерді үйренуге, сондай-ақ Астана қаласының басқа ЖОО-ларының әріптестерімен пікір алмасуға мүмкіндік алды.