Заң жоғары оқу орындарының түлектері мен жас полиция қызметкерлеріне арналған тренинг

2022 жылдың 23 қыркүйегінде елордада заң жоғары оқу орындарының түлектері мен жас полиция қызметкерлеріне арналған тренинг өтті. Оған еліміздің барлық өңірлерінен 200-ден астам адам, оның ішінде Еуразия гуманитарлық институтының «Құқықтану» білім беру бағдарламасының 3-4 курс студенттері қатысты. Полиция департаменттерінің басшылығы, ІІМ-нің жетекші тергеушілері мен криминалистері азаматтардың құқықтарын бұзбай, оқиға болған жерді тексеруді іс жүзінде қалай жүргізу керектігін айтып берді. ІІМ осындай іс-шараларды жылына екі рет өткізеді. Қазіргі сабақтың басты мақсаты – азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын шұғыл бастапқы іс-қимылдарды жүргізе отырып, сапалы тергеуді қамтамасыз ету арқылы сақтау болып табылды. Тренинг барысында студенттер кісі өлтіру, ЖКО, зорлау және ұрлық сияқты қылмыс түрлері бойынша оқиға орнын тексерудің сапалы әрекетін үйренді.